Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Οι μάχες του Ηρόδοτου στα πλέι οφ της Γ’ Εθνικής στο telesport.gr!

Το κανάλι μας δίνει το «παρών» στις μάχες του Α’ ομίλου των μπαράζ της Γ’ Εθνικής για την περίοδο 2017-18, που θα κρίνουν ποιες θα είναι οι δύο ομάδες που θα κερδίσουν την άνοδό τους στην Football League της επόμενης περιόδου. Το telesport.gr εξασφάλισε και θα προβάλλει ΖΩΝΤΑΝΑ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όλα τα εντός έδρας παιχνίδια του Ηρόδοτου στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού, απέναντι στον Αστέρα Αμαλιάδας (μεταδόθηκε στις 29/4 και έληξε με 3-0 υπέρ της κρητικής ομάδας), τον Εθνικό (μεταδόθηκε στις 20/5 και έληξε με νίκη των φιλοξενούμενων 1-2) και το αποφασιστικό ματς με τον Αήττητο Σπάτων (27/5), στο οποίο ο νικητής θα πανηγυρίσει την άνοδό του στη Football League!

Ο Ηρόδοτος αναδείχτηκε πρωταθλητής στον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, αφού τερμάτισε οκτώ βαθμούς πάνω από το Αιγάλεω (44 έναντι 36). Είχε τη δεύτερη καλύτερη επίθεση του ομίλου (30 γκολ) και την καλύτερη άμυνα (12 γκολ). Οι επόμενοι αγώνες του Ηρόδοτου έχουν προγραμματιστεί με δύο ομάδες από την Αττική: Τον Εθνικό (το ματς θα γίνει στις 20 Μαϊου), πρωταθλητή του 6ου ομίλου μετά από μεγάλες μάχες με την γειτόνισσα Προοδευτική. Ο ιστορικός πειραϊκός σύλλογος είχε την καλύτερη επίθεση στον όμιλό του (30 γκολ) και τη δεύτερη καλύτερη άμυνα (9 γκολ). Τελευταίος χρονικά αντίπαλος, στις 27 Μαϊου, είναι η ομάδα του Αήττητου Σπάτων, που αναδείχτηκε πρωταθλήτρια στον 7ο όμιλο με χαρακτηριστική άνεση, έχοντας και την καλύτερη επίθεση (35 γκολ), αλλά και τη καλύτερη άμυνα στον όμιλο (10 γκολ).

Συντονιστείτε στο telesport.gr για να μην χάσετε ούτε λεπτό από τις μεγάλες μάχες ανόδου στη Football League!