Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Στο κυνήγι της κορυφής… Αιγάλεω – Πανθηραϊκός (21/10) στο telesport.gr

Η πρώτη τηλεοπτική μετάδοση του telesport.gr για τα ματς του Αιγάλεω για την περίοδο 2018-19 συμπίπτει μ’ ένα παιχνίδι που αναμένεται συναρπαστικό απ’ όλες τις πλευρές! Η γηπεδούχος ομάδα του Λευτέρη Βασιλειάδη επιδιώκει το 2/2 εντός έδρας, ώστε να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας, και οι νησιώτες από τη Σαντορίνη έχουν ανεβασμένο ηθικό μετά το πρώτο τρίποντο της χρονιάς. Το Αιγάλεω αντιμετωπίζει τον Πανθηραϊκό το μεσημέρι της Κυριακής 21 Οκτωβρίου, με ώρα έναρξης 13:00!

Το «Σίτι» βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας, αλλά μ’ έναν αγώνα λιγότερο (έχει αναβληθεί το παιχνίδι με τη Θύελλα Καμαρίου) και προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τους Αγίους Αναργύρους. Στο ματς αυτό προηγήθηκε, αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα. Αντίθετα, ο Πανθηραϊκός γνώρισε την ήττα στο πρώτο του παιχνίδι στην Αθήνα (σ’ ένα εξαιρετικό ματς με τον Άγιο Ιερόθεο, στο οποίο έχασε με 4-3) αλλά στο πρώτο της εντός έδρας ματς η ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου πήρε τη νίκη με 2-0, φυσικά και τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) την Κυριακή 21 Οκτωβρίου (ώρα έναρξης 13:00) για όλες τις λεπτομέρειες του αγώνα, που αναμένεται να κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον ως το τελευταίο σφύριγμα.