Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Γιορτή και καθήκον… ΠΟ Ατσαλένιου-Ιωνικός (14/4) στο telesport.gr

Διπλή σημασία έχει το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον ΠΟ Ατσαλένιου και τον Ιωνικό Νίκαιας. Η γιορτή των γηπεδούχων για την παραμονή στην κατηγορία μπορεί να γίνει γιορτή και για τους φιλοξενούμενους, που έχουν… καθήκον να πάρουν το τρίποντο και να περιμένουν τα καλά γι’ αυτούς νέα από την Ιεράπετρα, στην αναμέτρηση του ΟΦΙ με τον Εθνικό.

Ο ΠΟΑ εξασφάλισε 100% την παραμονή του στο προηγούμενο εντός έδρας παιχνίδι, όταν και επικράτησε με 1-0 επί του Κερατσινίου. Τώρα, όμως, είναι η ώρα της γιορτής για την ιστορική ομάδα του Ηρακλείου, μετά από μια αγωνιστική περίοδο με καλές στιγμές, αλλά όχι σταθερότητα.

Για τον Ιωνικό τα πράγματα είναι απλά. Αν οι Νικαιώτες νικήσουν, τότε εξασφαλίζουν οπωσδήποτε μία από τις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Σε περίπτωση που στο ΟΦΙ-Εθνικός δεν χάσουν οι γηπεδούχοι, ο Ιωνικός με νίκη τερματίζει δεύτερος. Σε περίπτωση που νικήσει ο Εθνικός με ένα γκολ, τότε οι Νικαιώτες παίρνουν την πρώτη θέση στην τριπλή ισοβαθμία, σε νίκη του Εθνικού με δύο και πάνω γκολ διαφορά πάλι τερματίζουν δεύτεροι.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) το μεσημέρι της Κυριακής 14 Απριλίου (ώρα έναρξης 16:00) για κάθε λεπτό από το συναρπαστικό ματς!