Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ντέρμπι πρωτοπόρων και αήττητων! Πεύκη-ΦΕΑ Ν.Φ.-Ν.Χ. στο telesport

Μπορεί να βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή του μαραθωνίου της Α’ ΕΣΚΑ για τη σεζόν 2018-19, ωστόσο η Πεύκη και η ΦΕΑ Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας επιβεβαιώνουν τα προγνωστικά, ότι θα είναι ανάμεσα στις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στην κατηγορία και θα διεκδικήσουν την άνοδο. Το πρώτο ματς μεταξύ τους γίνεται τη Δευτέρα 22 Οκτωβρίου στο γήπεδο της Πεύκης και το telesport.gr θα βρίσκεται εκεί για να καταγράψει κάθε λεπτομέρεια!

Αμφότερες οι αντίπαλες έχουν το απόλυτο ρεκόρ 3-0 στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις τους για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ και προπορεύονται στη βαθμολογία μαζί με την ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας. Η Πεύκη νίκησε κατά σειρά τον Φίλιππο Περιστερίου εκτός (71-53), τον ΟΚΑ Μεσογείων εντός (71-67, για το video του αγώνα πατήστε εδώ) και τον Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού εκτός (84-75). Με τη σειρά της η ΦΕΑ επικράτησε του Άρη Πετρούπολης με 79-51 (το video του αγώνα εδώ), της Ηλιούπολης εκτός με 80-62 και της Νίκης Αμαρουσίου με 88-63, δηλαδή έχει καταφέρει να νικήσει με μέσο όρο διαφοράς που ξεπερνάει τους 20 πόντους.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) τη Δευτέρα 22 Οκτωβρίου (ώρα έναρξης 21:30) για να μην χάσετε ούτε λεπτό από το ντέρμπι πρωτοπόρων και να παρακολουθήσετε ποια από τις δύο θα συνεχίσει το αήττητο σερί της!