Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στο telesport.gr!

Έξι ομάδες, ένας νικητής… Η αφρόκρεμα του παιδικού μπάσκετ ανά την Ελλάδα συγκεντρώνεται στην Αθήνα το πενθήμερο 29 Ιουλίου-2 Αυγούστου για την τελική φάση του 47ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, που διεξάγεται υπό την αιγίδα της ΕΟΚ. Το telesport.gr θα είναι εκεί για να μεταδώσει όλους τους αγώνες για την ανάδειξη της κορυφαίας ομάδας Παίδων (παίκτες γεννημένοι το 2004 και νεώτεροι) της σεζόν.

Οι ομάδες που εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην τελική φάση είναι οι εξής:

ΕΣΚΑ: Παναθηναϊκός ΑΟ

ΕΚΑΣΘ: ΠΑΟΚ ΑΣ

ΕΣΚΑΝΑ: Πανιώνιος ΓΣΣ

Νικητής 1ου Ομίλου Β’ Φάσης: ΑΟ Κεραυνός Λάρισας

Νικητής 2ου Ομίλου Β’ Φάσης: ΑΣ Προμηθέας Πάτρας

Νικητής 3ου Ομίλου Β’ Φάσης: ΑΟ Κολοσσός Ρόδου

Πρόκειται για μια εξάδα-φωτιά, με ομάδες πασίγνωστες στο ευρύ κοινό. Το ανδρικό τμήμα των πέντε από τις έξι ομάδες που βρέθηκαν στην τελική φάση συμμετέχει στην Α1 κατηγορία με πρωταθλήματα, κύπελλα και μεγάλες διεθνείς επιτυχίες. Ο Κεραυνός Λάρισας είναι η ομάδα από την οποία αναδείχτηκε ο Βασίλης Σπανούλης και αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας στους εφήβους το 1999.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Κοκκινιάς Αμαρουσίου.

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:00 ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 51-91

18:00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 58-56

21:00 ΠΑΟΚ ΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 67-91

ΠΕΜΠΤΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 66-34

18:00 ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 57-81

21:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΟΚ ΑΣ 54-43

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:00 ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 68-84

17:00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΟΚ ΑΣ 52-51

20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 94-54

ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 41-71

16:00 ΠΑΟΚ ΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 67-51

19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 70-51

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

10:00 ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 73-65

13:00 ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΑΟΚ ΑΣ 65-71

16:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 56-61

Τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης

Β’ ΦΑΣΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΣΚΑΘ (ΘΕΣΣΑΛΙΑ) :ΑΟ Κεραυνός Λάρισας

 ΕΣΚΑΒΔΕ(ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ-ΗΠΕΙΡΟΣ-ΚΕΡΚΥΡΑ-ΛΕΥΚΑΔΑ): ΣΚ Ιωάννινα

ΕΚΑΣΔΥΜ (ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ):ΣΚ Διόσκουροι Κοζάνης

ΕΚΑΣΚΕΜ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ): ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης

ΕΚΑΣΑΜΑΘ  (ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΘΡΑΚΗ): Πανσερραϊκός ΜΓΣ

ΕΚΑΣΧ (ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ): ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Δευτέρα 13 Ιουλίου

Πανσερραϊκός ΜΓΣ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης 64-50

ΣΚ Ιωάννινα – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 53-49

ΑΟ Κεραυνός Λάρισας – ΣΚ Διόσκουροι Κοζάνης 73-69

Τρίτη 14 Ιουλίου

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – Πανσερραϊκός ΜΓΣ 56-66

ΣΚ Διόσκουροι Κοζάνης – ΣΚ Ιωάννινα 45-49

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης – ΑΟ Κεραυνός Λάρισας 45-92

Τετάρτη 15 Ιουλίου

Πανσερραϊκός ΜΓΣ – ΣΚ Διόσκουροι Κοζάνης 55-41

ΣΚ Ιωάννινα – ΑΟ Κεραυνός Λάρισας 65-86

ΣΚΦ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 72-46

Πέμπτη 16 Ιουλίου

ΣΚ Ιωάννινα – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης 74-59

ΑΟ Κεραυνός Λάρισας – Πανσερραϊκός ΜΓΣ 69-51

ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 68-52

Παρασκευή 17 Ιουλίου

Πανσερραϊκός ΜΓΣ – ΣΚ Ιωάννινα 58-39

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – ΑΟ Κεραυνός Λάρισας 46-64

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης – ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης 45-62

Β’ ΦΑΣΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (ΛΑΚΩΝΙΑ-ΑΡΚΑΔΙΑ-ΜΕΣΣΗΝΙΑ): ΑΠΣ Πρωτέας Καλαμάτας

ΕΣΚΑΗ (ΑΧΑΪΑ-ΗΛΕΙΑ-ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ): ΑΣ Προμηθέας Πάτρας

ΕΣΚΑΚ (ΑΡΓΟΛΙΔΑ-ΚΟΡΙΝΘΙΑ): ΚΑΟΚ Παλαίμων Κορίνθου

ΕΣΚΑΣΕ (ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ-ΕΥΒΟΙΑ): Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας

Τετάρτη 15 Ιουλίου

ΑΣ Προμηθέας Πάτρας – Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας 59-42

ΚΑΟ Παλαίμων Κορίνθου – ΑΠΣ Πρωτέας Καλαμάτας 77-66

Πέμπτη 16 Ιουλίου

ΑΠΣ Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΣ Προμηθέας Πάτρας 50-75

Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας – ΚΑΟ Παλαίμων Κορίνθου 61-50

Παρασκευή 17 Ιουλίου

ΑΣ Προμηθέας Πάτρας – ΚΑΟ Παλαίμων Κορίνθου 53-36

ΑΠΣ Πρωτέας Καλαμάτας – Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας 59-68

Β’ ΦΑΣΗ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΚΑΣΚ (ΚΡΗΤΗ): ΓΣ Εργοτέλης

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ: ΑΣ Κολοσσός Ρόδου

ΕΣΚΚ (ΚΥΚΛΑΔΩΝ): ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

ΤΕ ΧΙΟΥ: Βούρειος ΑΟΛ Χίου

ΤΕ ΣΑΜΟΥ: Αναγέννηση Σάμου (Δεν συμμετέχει)

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: Παλλεσβιακός (Δεν συμμετέχει)

Παρασκευή 17 Ιουλίου

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Βούρειος ΑΟΛ 73-59

ΑΟ Κολοσσός Ρόδου – ΓΣ Εργοτέλης 76-78

Σάββατο 18 Ιουλίου

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟ Κολοσσός Ρόδου 48-71

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΓΣ Εργοτέλης 55-63

Κυριακή 19 Ιουλίου

ΓΣ Εργοτέλης – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 62-67

ΑΟ Κολοσσός Ρόδου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 82-57

Καμία δημοσίευση για προβολή