Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων στο telesport.gr!

    Το αύριο του ελληνικού μπάσκετ θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας εφήβων το πενθήμερο 5-9 Αυγούστου. Έξι ομάδες απ’ όλες τις περιοχές της χώρας δίνουν ραντεβού στην Αθήνα για την επίζηλη… κούπα και το teleport.gr θα είναι εκεί για να καταγράψει όλες τις προσπάθειές τους.

    Η μεγάλη πλειοψηφία των παικτών που απαρτίζουν την εθνική ομάδα των εφήβων θα δώσει το “παρών” στην τελική φάση. Στην τελική ευθεία βρίσκονται σωματεία πασίγνωστα με μεγάλη παράδοση στο ελληνικό μπάσκετ (Ολυμπιακός ΣΦΠ, ΠΑΟΚ ΑΣ, ΓΣ Περιστερίου), νέες και ανερχόμενες δυνάμεις (ΑΣΠ Προμηθέας), η παραδοσιακή δύναμη της Κρήτης (Ηράκλειο ΟΑΑ) και ο ΚΑΟ Χαλκιδικής, η ομάδα που προέκυψε από τη συγχώνευση της Ευρώπης 87 Πευκοχωρίου με τον ΑΟ Τριγλίας και τον ΠΟ Μουδανιών.

    Αναλυτικά οι ομάδες που προκρίθηκαν:

    ΕΣΚΑ: ΓΣ Περιστερίου

    ΕΚΑΣΘ: ΠΑΟΚ ΑΣ

    ΕΣΚΑΝΑ: Ολυμπιακός ΣΦΠ

    Νικητής 1ου Ομίλου Β’ Φάσης: ΚΑΟ Χαλκιδικής

    Νικητής 2ου Ομίλου Β’ Φάσης: ΑΣΠ Προμηθέας

    Νικητής 3ου Ομίλου Β’ Φάσης: Ηράκλειο ΟΑΑ

    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

    Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Θωμά Αμαρουσίου.

    Τετάρτη 5 Αυγούστου

    15:00 ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 51-98

    18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 80-39

    21:00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΟΚ ΑΣ 89-51

    Πέμπτη 6 Αυγούστου

    15:00 ΠΑΟΚ ΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 68-61

    18:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 47-65

    21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 79-94

    Παρασκευή 7 Αυγούστου

    14:00 ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΠΑΟΚ ΑΣ 62-66

    17:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 80-75

    20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 74-62

    Σάββατο 8 Αυγούστου

    13:00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

    16:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

    19:00 ΠΑΟΚ ΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

    Κυριακή 9 Αυγούστου

    10:00 ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

    13:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

    16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΠΑΟΚ ΑΣ

    Οι αγώνες της Β’ ΦΑΣΗΣ

    Β’ ΦΑΣΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

    ΕΣΚΑΘ (ΘΕΣΣΑΛΙΑ): Αιολικός Βόλου

    ΕΣΚΑΒΔΕ (ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ-ΗΠΕΙΡΟΣ-ΚΕΡΚΥΡΑ-ΛΕΥΚΑΔΑ): ΑΓΣ Ιωαννίνων

    ΕΚΑΣΔΥΜ (ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ): ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης

    ΕΚΑΣΚΕΜ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ): ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κατερίνης

    ΕΚΑΣΑΜΑΘ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΘΡΑΚΗ): Αρίων ΓΑΣ Ξάνθης

    ΕΚΑΣΧ (ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ): ΚΑΟ Χαλκιδικής

    TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

    Δευτέρα 20 Ιουλίου

    ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 74-66

    ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 45-62

    ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 54-84

    Τρίτη 21 Ιουλίου

    ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 81-60

    ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 79-71

    ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 79-36

    Τετάρτη 22 Ιουλίου

    ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 56-63

    ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 84-58

    ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 54-45

    Πέμπτη 23 Ιουλίου

    ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 62-59

    ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 61-76

    ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 72-51

    Παρασκευή 24 Ιουλίου

    ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 71-60

    ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 58-61

    ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 64-42

    Β’ ΦΑΣΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

    ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (ΛΑΚΩΝΙΑ-ΜΕΣΣΗΝΙΑ-ΑΡΚΑΔΙΑ): ΑΠΣ Πρωτέας Καλαμάτας

    ΕΣΚΑΗ (ΑΧΑΪΑ – ΗΛΕΙΑ – ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ): ΑΣΠ Προμηθέας

    ΕΣΚΑΚ (ΑΡΓΟΛΙΔΑ-ΚΟΡΙΝΘΙΑ): ΑΟ Ερμιονίδας

    ΕΣΚΑΣΕ (ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ-ΕΥΒΟΙΑ): ΓΣ Έσπερος Λαμίας

    Παρασκευή 24 Ιουλίου

    ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 72-84

    ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 34-97

    Σάββατο 25 Ιουλίου

    ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 114-46

    ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 47-58

    Κυριακή 26 Ιουλίου

    ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 78-70

    ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 82-38

    Β’ ΦΑΣΗ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

    ΕΚΑΣΚ (ΚΡΗΤΗ): Ηράκλειο ΟΑΑ

    ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: ΑΣ Ιπποκράτης Κω

    ΕΣΚΚ (ΚΥΚΛΑΔΩΝ): ΑΕ Σαντορίνης

    ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης

    ΤΕ ΣΑΜΟΥ: ΑΣ Αναγέννηση Σάμου

    ΤΕ ΧΙΟΥ: ΑΟ Ίωνες Χίου (δεν συμμετέχει)

    Τετάρτη 22 Ιουλίου

    17:00     ΑΕ Σαντορίνης – ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης 51-95

    19:30     ΑΣΚ Ιπποκράτης – Ηράκλειο ΟΑΑ 33-89

    Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Σάμου

    Πέμπτη 23 Ιουλίου

    17:00     Ηράκλειο ΟΑΑ  – ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 68-43

    19:30     ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης – ΑΣΚ Ιπποκράτης 64-58

    Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

    Παρασκευή 24 Ιουλίου

    16:00     ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΑΕ Σαντορίνης 60-66

    18:30     ΑΣ Αναγέννηση Σάμου – ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης 58-68

    Ρεπό: Ηράκλειο ΟΑΑ

    Σάββατο 25 Ιουλίου

    12:00     ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης – Ηράκλειο ΟΑΑ 49-77

    14:30     ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 62-76

    Ρεπό: ΑΣΚ Ιπποκράτης

    Κυριακή 26 Ιουλίου

    9:30     ΑΣ Αναγέννηση Σάμου – ΑΣΚ Ιπποκράτης 91-59

    12:30     Ηράκλειο ΟΑΑ – ΑΕ Σαντορίνης 96-40

    Ρεπό: ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης