Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Αφεντικό στο νησί! Αμπελακιακός-Αίας (28/12) στο telesport.gr

Μ’ ένα τοπικό ντέρμπι γοήτρου ολοκληρώνονται οι μεταδόσεις του telesport.gr για το 2019. Το κανάλι μας εξασφάλισε και θα προβάλλει ζωντανά και αποκλειστικά σε live streaming την αναμέτρηση του Αμπελακιακού με τον Αίαντα Σαλαμίνας, το μεγάλο ντέρμπι του ιστορικού νησιού στην προημιτελική φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά. Η αναμέτρηση που θα ξεκινήσει το μεσημέρι του Σαββάτου 28 Δεκεμβρίου στο γήπεδο του Αμπελακιακού είναι το πρώτο ραντεβού των δύο ομάδων, θα υπάρξει και επαναληπτικός στις αρχές του 2020 στο γήπεδο της Σαλαμίνας.

Οι δύο ομάδες πρωταγωνιστούν στον 2ο όμιλο της Α’ κατηγορίας του Πειραιά. Ο Αμπελακιακός βρίκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με συνολικό ρεκόρ 6-3-2 και τη δεύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 28 γκολ. Ο Αίας έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να πραγματοποιήσει αήττητη πορεία (ρεκόρ 9-2-0) με την καλύτερη επίθεση (34 γκολ) και την δεύτερη καλύτερη άμυνα (11 γκολ) του πρωταθλήματος και οδηγεί την κούρσα, μάλιστα με αξιοσημείωτη διαφορά σε σχέση με τους διώκτες του.

Η μεταξύ τους αναμέτρηση για το πρωτάθλημα έγινε πριν ένα μήνα περίπου (24/11) και ήταν πράγματι εντυπωσιακή και σε εξέλιξη και σε σκορ: έληξε ισόπαλη 4-4! Ο Αίας προηγήθηκε με 0-1, με 1-3 στο ημίχρονο και με 3-4 στο 74’, ωστόσο ο Αμπελακιακός ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του ματς (90+3’) με χτύπημα πέναλτι. Οι φίλοι των δύο ομάδων εύχονται και ο σαββατιάτικος αγώνας μεταξύ τους να είναι ανάλογος σε ένταξη και συγκινήσεις.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) το Σάββατο 28 Δεκεμβρίου (ώρα έναρξης 15:15) για να παρακολουθήσετε όλες τις στιγμές του μεγάλου τοπικού αγώνα και να αποχαιρετήσετε μαζί μας το ποδοσφαιρικό 2019 με τον καλύτερο τρόπο!

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στο Facebook και το λογαριασμό μας στο Twitter για να μην χάνετε καμία μετάδοση που σας ενδιαφέρει!