Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Προλαβαίνει το όνειρο; Αιγάλεω – Παπάγου (8/3) στο telesport.gr

Συμπληρώθηκαν τα 2/3 από την κανονική περίοδο της Β’ Εθνικής μπάσκετ και το Αιγάλεω βρίσκεται σε διαφορά τριών νικών από τις δύο ομάδες που μοιράζονται την κορυφή, τον Πανερυθραϊκό και το Μαρούσι. Μπορεί στους υπόλοιπους δέκα αγώνες να καλυφθεί τέτοια διαφορά με κάποιον από τους δύο; Στο δύσκολο αυτό μαθηματικό πρόβλημα καλείται να απαντήσει η ομάδα του Κώστα Σορώτου με την πρώτη… πράξη, το παιχνίδι εναντίον του Παπάγου το απόγευμα της Κυριακής 8 Μαρτίου.

Το Αιγάλεω έχει γνωρίσει μόνο μία ήττα εντός έδρας (από τον ΟΦΗ) και ευελπιστεί να μην πάρει άλλο κίτρινο φύλλο μπροστά στο κοινό του. Μόνο μ’ αυτή τη συνθήκη θα διατηρήσει ακέραιες τις ελπίδες του να εκμεταλλευθεί στραβοπατήματα των αντιπάλων του και να διεκδικήσει την άνοδο.

Η ομάδα του Παπάγου βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 50%  (10 νίκες-10 ήττες). Η περίοδος ξεκίνησε με πολλές φιλοδοξίες, ωστόσο η ομάδα είχε τραυματισμούς σημαντικών παικτών που της στοίχισαν πολύ σε κρίσιμα ματς. Η δυναμική της, πάντως, φαίνεται από το γεγονός ότι δεν παρατάει κανέναν αγώνα και στον πρώτο γύρο είχε θριαμβεύσει εντός έδρας του Αιγάλεω με σκορ 79-67 (για το video του αγώνα πατήστε εδώ).

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 2) το απόγευμα της Κυριακής 8 Μαρτίου (18:00) για να παρακολουθήσετε όλη τη συναρπαστική αναμέτρηση!