Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Μονομαχία στον Άγιο Θωμά! Μαρούσι – Παγκράτι (10/10) στο telesport.gr

Μια αναμέτρηση βγαλμένη από τις χρυσές εποχές του ελληνικού μπάσκετ κρύβει το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας για την περίοδο 2020-21. Το Μαρούσι υποδέχεται το Παγκράτι στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Θωμά το απόγευμα του Σαββάτου 10 Οκτωβρίου και η κάμερα του telesport.gr θα είναι εκεί για να καταγράψει κάθε λεπτομέρεια.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νικηφόρα τη σεζόν. Το Μαρούσι άρπαξε το ροζ φύλλο αγώνα στην εκτός έδρας δοκιμασία επί του ΓΣ Ελευθερούπολης με σκορ 91-85 κι έδειξε ότι μπορεί να πρωταγωνιστήσει στη σεζόν, κάτι άλλωστε που είχε φανεί από τις θετικές εμφανίσεις στο θεσμό του κυπέλλου. Το Παγκράτι έκανε τα εύκολα δύσκολα στο εντός έδρας ματς με την ΑΕ Ψυχικού και τελικά επικράτησε με 79-75 (για το video του αγώνα πατήστε εδώ).

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 3) το Σάββατο 10 Οκτωβρίου (ώρα έναρξης 17:00) για το συναρπαστικό παιχνίδι!