Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Παιχνίδι με την ιστορία! Άρης Βούλας-ΑΟ Νέας Αρτάκης (31/8) στο telesport

Μ’ ένα ιστορικό παιχνίδι ανοίγει η αγωνιστική περίοδος 2022-23 για τον Άρη Βούλας και τον ΑΟ Νέας Αρτάκης. Οι δύο ομάδες συγκρούονται στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας το απόγευμα της Τετάρτης 31 Αυγούστου και θέλουν να συνδέσουν την παρουσία τους στο θεσμό με την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Ο Άρης Βούλας κατέκτησε το κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο (2020-21) με τη νίκη του στα πέναλτι επί της Τρίγλιας Ραφήνας (4-2, 0-0 ο κανονικός αγώνας και η παράταση). Παράλληλα έκανε πολύ καλή πορεία στην Α’ κατηγορία της Ένωσης, καταλαμβάνοντας την 3η θέση στα πλέι οφ, πίσω από την Μαρκό και τον Παλληνιακό. H ομάδα της Νέας Αρτάκης κατέκτησε το κύπελλο της ΕΠΣ Εύβοιας με τη νίκη της 1-0 επί του ΑΟ Χαλκίδας στον τελικό. Συμμετείχε πέρυσι στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (3ος όμιλος), από τον οποίο υποβιβάστηκε στην Α’ τοπική κατηγορία με συνολική συγκομιδή 32 βαθμούς σε 22 αγώνες και θετική διαφορά τερμάτων +8.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) την Τετάρτη 31 Αυγούστου (ώρα έναρξης 17:30) για να παρακολουθήσετε το συναρπαστικό εναρκτήριο ματς της σεζόν!