Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Εκτόξευση στη Μάνδρα! Μανδραϊκός-Αιγάλεω (22/12) στο telesport.gr

Ο άνευ προηγουμένου συνωστισμός που επικρατεί στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής μπάσκετ δίνει ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση του Μανδραϊκού με το Αιγάλεω, το τελευταίο χρονικά παιχνίδι των δύο ομάδων μέσα στο 2019. Από το αποτέλεσμά του θα εξαρτηθεί ποια ομάδα μπορεί να κάνει γιορτές στη ζώνη της κορυφής και το telesport.gr θα βρεθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Μάνδρας το απόγευμα της Κυριακής 22 Δεκεμβρίου για να καλύψει σε live streaming όλες τις λεπτομέρειες του ματς!

Ο Μανδραϊκός έχει θετικό ρεκόρ, με 6 νίκες και 5 ήττες σε 11 ματς. Το πιο χαρακτηριστικό στοιχείο, πάντως, για την ομάδα του Σάββα Κατσούνη είναι ότι όλες οι νίκες του έγιναν εντός έδρας! Το 6/6 δίνει ένα επιπλέον κίνητρο στα «κριάρια» να κλείσουν τη χρονιά κρατώντας το αήττητο και να μείνουν σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Το Αιγάλεω έχει μία νίκη παραπάνω από τον Μανδραϊκό, βρίσκεται στους 18 βαθμούς με ρεκόρ 7-4. Η ομάδα του Δημήτρη Λιόγα έχει μαζέψει όλα τα φύλλα αγώνα του σε εκτός έδρας αγώνες και το σημαντικότερο είναι ότι οι δύο ήττες του έγιναν σε περιοχές όμορες της Μάνδρας (εναντίον του Πανελευσινιακού και της Μεγαρίδας). Η… τρίτη φορά (και τελευταία χρονικά στη σεζόν) που θα επισκεφθεί το Αιγάλεω την Δυτική Αττική θα είναι και η τυχερή ή πάλι… φαρμακερή;

Η ομάδα του Μανδραϊκού έρχεται από ήττα στην Καλλιθέα από τον Έσπερο με 92-77. Το Αιγάλεω επικράτησε του Εθνικού με 94-84.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου (ώρα έναρξης 17:00) για να παρακολουθήσετε όλες τις λεπτομέρειες του κρίσιμου βαθμολογικά αγώνα.

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στο Facebook και το λογαριασμό μας στο Twitter για να μην χάνετε καμία μετάδοση που σας ενδιαφέρει!