Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Τελευταίο και κρίσιμο! Αήττητος Σπάτων-Αχαρναϊκός (15/12) στο telesport.gr

Μια αναμέτρηση μεταξύ ομάδων της Αττικής έχει εκτός από βαθμολογικό ενδιαφέρον και έντονο τοπικό χαρακτήρα. Ο αγώνας του Αήττητου Σπάτων με τον Αχαρναϊκό, το τελευταίο παιχνίδι των ομάδων για το 2019, είναι κρίσιμο από πολλές απόψεις και το telesport.gr θα δώσει το «παρών» το μεσημέρι της Κυριακής 15 Δεκεμβρίου για να καταγράψει όλες τις λεπτομέρειες.

Με τον Βαγγέλη Τσιώλη στο τιμόνι, ο Αήττητος έχει κερδίσει 11 από τους 16 βαθμούς του. Έρχεται από νίκη 2-0 επί της Νέας Αρτάκης την περασμένη Κυριακή 8 Δεκεμβρίου (για το video του αγώνα πατήστε εδώ), που δίνει μια πρόσθετη δυσκολία στο επόμενο ματς, επειδή είναι το δεύτερο συνεχόμενο εντός. Αν καταφέρει το 2/2 η ομάδα των Σπάτων θα μειώσει σημαντικά την απόσταση από τη δεύτερη θέση και θα μπορεί να βλέπει με άλλο μάτι τη συνέχεια του πρωταθλήματος, μετά τη διακοπή λόγω των εορτών. Η ομάδα των Σπάτων έχει ρεκόρ 2-2-1 εντός έδρας, η μοναδική της ήττα έχει γίνει από τον Παναρκαδικό.

Ο Αχαρναϊκός βρίσκεται σε κρίσιμη καμπή. Η ομάδα του Ντανιέλ Μπατίστα ηττήθηκε εντός έδρας από τον Κιθαιρώνα Καπαρελλίου με 2-0 και συμπλήρωσε έτσι έξι συνεχόμενες ήττες, έχοντας σ’ αυτά τα ματς σημειώσει μόνο δύο γκολ και δεχτεί 12. Μ’ αυτό το αρνητικό σερί η ομάδα των Αχαρνών κατρακύλησε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς μόνο. Φυσικά χρειάζεται θετικό αποτέλεσμα σε κάθε αγώνα, όχι μόνο για να σκαρφαλώσει σε… ψηλότερα πατώματα, αλλά και για να βελτιώσει την ψυχολογία της. Ο Αχαρναϊκός έχει την δεύτερη χειρότερη επίθεση και τη δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, ξεπερνάει μόνο την ουραγό ΑΕΚ Τρίπολης.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live1) την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου (ώρα έναρξης 15:00) για να παρακολουθήσετε ΖΩΝΤΑΝΑ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όλες τις λεπτομέρειες του αγώνα.

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στο Facebook και το λογαριασμό μας στο Twitter για να μην χάνετε καμία μετάδοση που σας ενδιαφέρει!