Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Για το πρώτο ροζ φύλλο! ΑΟ Πικερμίου-Άγιοι Ανάργυροι (7/10) στο telesport.gr

Μάχη νεοφώτιστων για την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας ΕΣΚΑ περιλαμβάνει το… μενού της Δευτέρας 7 Οκτωβρίου στο telesport.gr. Η αναμέτρηση του Πικερμίου με τους Αγίους Αναργύρους στο κλειστό γυμναστήριο της Διώνης αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς οι δύο ομάδες μπορεί να είναι νεοφώτιστες, μπαίνουν στο πρωτάθλημα με μεγάλες φιλοδοξίες, ωστόσο ηττήθηκαν στην πρώτη τους αναμέτρηση. Το Πικέρμι εκτός από τη Νίκη Αμαρουσίου με 68-59 και οι Άγιοι Ανάργυροι εντός από το Γαλάτσι με 66-58.

Οι δύο ομάδες αποτελούν το… νέο αίμα της κατηγορίας, αν κι έχουν στο παρελθόν αγωνιστεί σ’ αυτό το επίπεδο. Ο ΑΟ Πικερμίου αναδείχτηκε στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ την περασμένη περίοδο με ρεκόρ 22-4 και αναδείχτηκε υπερπρωταθλητής της κατηγορίας νικώντας την ιστορική Νήαρ Ηστ. Η ομάδα των Αγίων Αναργύρων κατέκτησε επίσης την άνοδο, αλλά στη διαδικασία των πλέι οφ του 1ου ομίλου, καθώς κατέκτησε την 3η θέση στην κανονική περίοδο με ρεκόρ 16-10.

Συντονιστείτε στο telesport.gr (Κανάλι Live 1) τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου (ώρα έναρξης 21:30) για κάθε δευτερόλεπτο από τη μάχη των νεοφώτιστων!