Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Νίκη Αμαρουσίου (16/5) ΤΕΛΙΚΟΣ στο telesport.gr!

Στέψη ή αναβολή απόψε το βράδυ; Ο δεύτερος τελικός των πλέι οφ της Α’ ΕΣΚΑ για την περίοδο 2018-19 μεταξύ του ΑΟΚ Χαλάνδρι και της Νίκης Αμαρουσίου βρίσκεται προ των πυλών και το telesport.gr θα βρεθεί στο κλειστό γυμναστήριο “Νίκος Πέρκιζας” το βράδυ της Πέμπτης (ώρα έναρξης 21:00) για να καταγράψει κάθε λεπτομέρεια. Οι Χαλανδριώτες έχουν το match ball στα χέρια τους μετά τη νίκη τους με 72-63 στο Μαρούσι την περασμένη Δευτέρα και με νέα νίκη απόψε παίρνουν το δεύτερο εισιτήριο της ανόδου στη Γ’ Εθνική. Η Νίκη ποντάρει στο διπλό, ώστε να επαναφέρει τη σειρά στο Μαρούσι για τον τρίτο και τελευταίο μεταξύ τους αγώνα την προσεχή Δευτέρα 20 Μαϊου.

Στα ζευγάρια των ημιτελικών που διαμορφώθηκαν μετά το τέλος της κανονικής περιόδου, ο ΑΟΚ Χαλάνδρι πέτυχε δύο νίκες επί του ΑΟ Πεύκης και αντίστοιχα η Νίκη Αμαρουσίου νίκησε δις την ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας. Έτσι, λοιπόν, οι ομάδες που πήραν την 5η και 4η θέση στην κανονική περίοδο κατάφεραν να επικρατήσουν της 2ης και της 3ης αντίστοιχα.

Νικήτρια του ζευγαριού θα αναδειχτεί η ομάδα που θα πετύχει πρώτη τρεις νίκες επί της αντιπάλου της, με τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου να μεταφέρονται και σ’ αυτή τη φάση. Το μεταξύ τους σκορ είναι 1-1.

26/11/2018 ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 84-70

18/3/2019 ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 73-71